A rendhagyó, interaktív történelemórák màr hagyományosan beépülnek az iskolai tanórák anyagàban a Puskàsban. Mostani látogatàsunk, a Deàk Ferenc utcai Hadkiegészítő Parancsnokságon még èlményszerűbbé tette a tanultakat. A 12/I osztályos tanulók bepillantást nyerhettek a katonai missziók életébe, az afganisztáni példa nyomán. Izgalmas előadás volt, a most  150 éves évfordulójàt ünneplő honvédségünk jelenlegi fejlesztéseiről, pèldául a Zrínyi 2026 programról is hallhattunk. De kirándultunk a Mátyás korabeli fekete sereg vilàgàba is, a hagyomànyőrzők segítségével. Ami a lényeg, mint a képeken is látható, minden kipróbálható volt....Köszönjük hàzigazdàinknak ezt a rendkívül szervezett, sok információt és lehetőséget adó két órás foglalkozàst!

A Puskás Galéria idei utolsó kiállításának a kèpregény rajongók örültek igazán.

A Kittenberger alkotási fázisaiba vezetett el minket Bàràny Áron és Tebeli Szabolcs.

A felvezető zenei improvizációkat Horváth Dàniel (Dudu) játszotta.

A megnyitó, ajánló és egyben inspiráló gondolatokat Farkas Bazsi, az ugytudjuk.hu főszerkesztője mondta.

A tárlatot kiegészítette könyvtárosunk, Gerölyné Pipics Enikő szakirodalmi ajánlása, valamint Csányi László és Olàh Viktor 12/I osztályos tanulók által bemutatásra felajánlott képregények.

Kiállításunkról még bővebben: ugytudjuk.hu: A hiéna àtka elérte a szombathelyi képregényalkotókat és szombathelyi teve.hu : 2018. november 30. Híradó