Közöd? Interaktív színházi előadás

Közöd? avagy esik épp az alma a fájáról címen komplex színházi nevelési előadást tartott a Nyitott Kör Egyesület a 10/A és 11/A osztályunk diákjainak a felnőtté érésről és a függetlenedésről.

A kétszer 3 óra időtartamú interaktív előadást pályázat során nyertük el és iskolánk egyik tantermét rendeztük be játszóhelynek. A diákok nem csak nézői voltak az előadásnak, hanem színész-drámatanárokkal közösen játszottak, gondolkodtak.

A darab főhőse sosem látott dédnagyszülők, elképzelt unokák valamint a diákok társaságában járta be saját útját, hogy a jelenbe visszatérve számot vessen azzal, hol tart most és kiderítse, hogyan tovább. A Tünet Együttes és a Nyitott Kör együttműködésében létrejött komplex színházi nevelési előadás a fizikalitás és a fantázia eszközeivel vonta be a diákokat ebbe az expedícióba.

Gerölyné Pipics Enikő könyvtáros tanár