Kiállítás: Minimális

Hornyák Emőke Minimális című tárlata a Puskásban

-          március 7-től április 7-ig tekinthető meg.

Amikor az elegáns, forma tervezett meghívókat behozta, mindenki diáklánynak nézte és

fiú tanítványaink is erősen érdeklődtek kora iránt…

A frisss.hu fotóriportere hamar meghódított képeivel bennünket. A megnyitó is ezt az érzékenységet és visszafogottságot tükrözte. Kelemen Zoltán, a Weöres Sándor Színház művészétől olyan verseket kaptunk, amelyeket a képek inspiráltak. Így hangzott el Weöres Sándor: Mi van a héj alatt? című verse és két saját alkotás is: Semmisem fényesebb a napnál és a Pipacsok… A ráhangolás kitűnően sikerült… Vass Péter fotós megnyitójában szintén a tárlathoz szabottan beszélt a minimális stílus jellemzőiről, ahol a „a kevesebb többet jelent”. Aztán Emőkének még arra is maradt ideje, hogy végigkalauzolja a résztvevő diákokat, akiket láthatólag szintén megérintett az ő képi világa.

Várunk minden érdeklődő leendő látogatót, az idézett verssorokkal is:

Mindennek külső és belső íve—

melyik a visszája, melyik a színe?”

(Weöres Sándor: Mi van a héj alatt?)

Bodó Judit - a Puskás Galéria kiállításainak szervezője