III. IQOR Elektronikai konstrukciós verseny 2019

Harmadik alkalommal került megrendezésre a verseny , melynek témája az idei évben :

 „A JÖVŐ SZAKEMBEREI –ARDUINO PROJEKT-FÉMKERESŐ„

  7 csapat mérte össze a tudását a kétnapos versenyen szombathelyi és zalaegerszegi középiskolákból.

  Nagy örömünkre új iskolaként a SZMSZC Gépipari és Informatikai SZG is részt vett a versenyen, illetve kiemelném, hogy Simon Alexandra ( ZSZC Széchényi ) az első női versenyző a verseny történetében.

  Első nap a versenyzők a szakmai zsűri előtt bemutatták az általuk épített fémkereső készülékeket, melyek rendkívül változatos technikai megoldásokat tartalmaztak.

  A készüléknek tartalmaznia kellett egy ARDUINO mikroszámítógépet is, valamint egy LCD kijelzőt a fémkeresés eredményeinek kijelzésére.

  A második napon a helyszínen kellett megépíteni egy elektronikus KIT-et ( digitális hőmérő vagy infra adó-vevő áramkör) , majd a kipróbálás és bemérés után különböző írásbeli feladatokat kellett megoldaniuk a versenyzőknek.

  A csapattagok közül a prezentálás és a KIT-építés kisorsolásra került , a feladatlapot közösen oldhatták meg a versenyzők.

  A két nap eredményei alapján alakult ki a sorrend. Az első három helyezett csapat valamint a legeredményesebb iskola értékes díjazásban részesült.

 A VERSENY VÉGEREDMÉNYE :

               * _HELYEZETT CSAPAT : IQOR TANMŰHELY  / VINKÓ BENJAMIN, VIRÁG CSABA  , FELKÉSZÍTŐ TANÁRUK : KOVÁCS PÉTER

                * _HELYEZETT CSAPAT : SZMSZC PUSKÁS TIVADAR SZG / LÓKI BARNABÁS, SZIBER MÁTÉ  , FELKÉSZÍTŐ TANÁRAIK : LUKÁCS GÁBOR / MÁRKUS ZOLTÁN

                * _HELYEZETT CSAPAT : SZMSZC GÉPIPARI SZG / SZÉP KORNÉL, MÓROCZ GERGŐ ,  FELKÉSZÍTŐ TANÁRUK :  TÓTH GYÖRGY

                * _HELYEZETT CSAPAT : ZSZC SZÉCHÉNYI ISTVÁN SZG / SIMON ALEXANDRA, LUKÁCS JÁNOS, FELKÉSZÍTŐ TANÁRAIK : KUMMER GYULA / DEVECZ GÁBOR

                * _HELYEZETT CSAPAT : SZMSZC SAVARIA SZG / KOCSIS PATRIK, MÓRICZ DOMINIK ,  FELKÉSZÍTŐ TANÁRUK : TÓTH JÓZSEF

                * _HELYEZETT CSAPAT : SZMSZC SAVARIA SZG / WALDINGER NÁNDOR, PINKE GERGELY , FELKÉSZÍTŐ TANÁRUK : TÓTH JÓZSEF

                * _HELYEZETT CSAPAT : SZMSZC PUSKÁS TIVADAR SZG / AGG ÁKOS, KRAJCZÁR BÁLINT ,  FELKÉSZÍTŐ TANÁRAIK : LUKÁCS GÁBOR / MÁRKUS ZOLTÁN

  A LEGEREDMÉNYESEBB ISKOLA : SZMSZC PUSKÁS TIVADAR SZAKKÖZÉPISKOLA ÉS SZAKGIMNÁZIUM

  Gratulálunk a versenyzőknek és felkészítő tanáraiknak a sikeres szerepléshez !

  A csapatok nagyon jól érezték magukat és jelezték, hogy szívesen részt vesznek a jövő évi versenyen is.